Дублікат трудової книжки: коли потрібно видати працівнику?

Пояснення надала Держпраці

Дублікат трудової книжки: коли потрібно видати працівнику?При роботі з трудовими книжками слід керуватися Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, соціального захисту населення №58 від 29.07.1993.

Дублікат трудової книжки

Так, згідно з п. 2.10, не можна закреслювати неточні або неправильні попередні записи у розділах:

  • Відомості про роботу;
  • Відомості про нагородження;
  • Відомості про заохочення.

Якщо потрібно виправити інформацію, слід у третій графі відзначити: «Запис за № таким-то недійсний» (зазначають також відповідний порядковий номер та дату внесення запису). У четвертій графі повторюють дату та номер наказу, запис з якого неправильно внесли до трудової.

За таким принципом визнаються недійсними записи про прийняття, звільнення чи переведення на іншу постійну роботу (якщо незаконність звільнення або переведення встановив орган спеціалізований орган).

Так, якщо працівника поновили на роботі, слід відзначити це у трудовій. Так само слід виправляти причину звільнення, наводячи правильне формулювання.

 

Важливо, що працівник має право отримати дублікат трудової книжки, в якому не буде цих недійсних записів. Такий дублікат роботодавець повинен надати на прохання особи, коли йдеться про хибні записи щодо звільнення або переведення, які в подальшому визнали недійсними та виправили належним чином.

За матеріалами Центральний регіон інспекційної діяльності у Дніпропетровській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
21708

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
72331

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
17254

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
129178

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді