Дублікат трудової книжки: коли потрібно видати працівнику?

Пояснення надала Держпраці

Дублікат трудової книжки: коли потрібно видати працівнику?При роботі з трудовими книжками слід керуватися Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, соціального захисту населення №58 від 29.07.1993.

Дублікат трудової книжки

Так, згідно з п. 2.10, не можна закреслювати неточні або неправильні попередні записи у розділах:

  • Відомості про роботу;
  • Відомості про нагородження;
  • Відомості про заохочення.

Якщо потрібно виправити інформацію, слід у третій графі відзначити: «Запис за № таким-то недійсний» (зазначають також відповідний порядковий номер та дату внесення запису). У четвертій графі повторюють дату та номер наказу, запис з якого неправильно внесли до трудової.

За таким принципом визнаються недійсними записи про прийняття, звільнення чи переведення на іншу постійну роботу (якщо незаконність звільнення або переведення встановив орган спеціалізований орган).

Так, якщо працівника поновили на роботі, слід відзначити це у трудовій. Так само слід виправляти причину звільнення, наводячи правильне формулювання.

 

Важливо, що працівник має право отримати дублікат трудової книжки, в якому не буде цих недійсних записів. Такий дублікат роботодавець повинен надати на прохання особи, коли йдеться про хибні записи щодо звільнення або переведення, які в подальшому визнали недійсними та виправили належним чином.

За матеріалами Центральний регіон інспекційної діяльності у Дніпропетровській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29535

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23119

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33824

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді