Дублікат трудової книжки: коли потрібно видати працівнику?

Пояснення надала Держпраці

Дублікат трудової книжки: коли потрібно видати працівнику?При роботі з трудовими книжками слід керуватися Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, соціального захисту населення №58 від 29.07.1993.

Дублікат трудової книжки

Так, згідно з п. 2.10, не можна закреслювати неточні або неправильні попередні записи у розділах:

  • Відомості про роботу;
  • Відомості про нагородження;
  • Відомості про заохочення.

Якщо потрібно виправити інформацію, слід у третій графі відзначити: «Запис за № таким-то недійсний» (зазначають також відповідний порядковий номер та дату внесення запису). У четвертій графі повторюють дату та номер наказу, запис з якого неправильно внесли до трудової.

За таким принципом визнаються недійсними записи про прийняття, звільнення чи переведення на іншу постійну роботу (якщо незаконність звільнення або переведення встановив орган спеціалізований орган).

Так, якщо працівника поновили на роботі, слід відзначити це у трудовій. Так само слід виправляти причину звільнення, наводячи правильне формулювання.

 

Важливо, що працівник має право отримати дублікат трудової книжки, в якому не буде цих недійсних записів. Такий дублікат роботодавець повинен надати на прохання особи, коли йдеться про хибні записи щодо звільнення або переведення, які в подальшому визнали недійсними та виправили належним чином.

За матеріалами Центральний регіон інспекційної діяльності у Дніпропетровській області

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Як оформити відстрочку працівникам підприємства: алгоритм і судова практика», який відбудеться 11 липня. Спікер — адвокат, сертифікований експерт із військового обліку Леся Лавренюк

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар

Статті за темою

Усі статті за темою

Унесення запису про зміну прізвища у трудову книжку

До трудової книжки необхідно внести зміни у зв’язку зі зміною прізвища працівника. Найчастіша причина цього — реєстрація або розірвання шлюбу. Розглянемо основні етапи при внесенні запису про зміну прізвища у трудову книжку.
61036

Запис у трудовій книжці про зміну назви посади

За загальним правилом, зміна назви посади, зокрема і з метою приведення у відповідність до КП, кваліфікується як зміна істотних умов праці, про яку працівника попереджають не пізніше ніж за два місяці. Виняток — уточнення назви посади.
44475

Виправлення в трудовій книжці: зразки

Робота кадровика клопітка та відповідальна, але «людський фактор» ніхто не скасовував. Навіть досвідчені кадровики допускають помилки в трудових книжках. Як правильно виправити запис в трудовій книжці — розкажемо на прикладах.
86956

Видача трудової книжки у день звільнення

Видача трудової книжки в день звільнення передбачена чинним законодавством. Бувають випадки, коли працівник відсутній на роботі в день звільнення або втратив свою трудову книжку, чи бажає отримати її на руки, щоб подати відомості до Пенсійного фонду, які дії працівника та роботодавця? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте в статті
57396

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді