Відпустка на спортивні змагання: як і кому надавати?

У Держпраці роз'яснили, як потрібно надавати відпустки для участі у спортивних змаганнях

Відпустка на спортивні змагання: як і кому надавати?

Право на такі відпустки мають особи, які змагатимуться на всеукраїнському та міжнародному рівні (відповідно до ст. 771 Кодексу законів про працю України).

Як надавати відпустку для участі в спортивних змаганнях

Також слід керуватися положеннями Порядку надання та оплати відпусток для підготовки та участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях №565 (затверджений Постановою КМУ від 1.06.2011). 

Право піти у відпустку для підготовки та участі у всеукраїнських спортивних змаганнях мають працівники, які систематично займаються певним видом спорту та беруть участь у спортивних змаганнях. Виняток — працівники підрозділів правоохоронних органів, ЗСУ, інших військових формувань, фізкультурно-спортивних організацій, які за своїми функціональними обов’язками беруть участь у всеукраїнських змаганнях.

Що ж до міжнародних змагань, то право на відпустку мають працівники, включені до основного складу національних збірних команд України. Виняток — спортсмени штатної команди національних збірних команд України та працівників підрозділів правоохоронних органів, ЗСУ, інших військових формувань, фізкультурно-спортивних організацій, які за своїми функціональними обов’язками беруть участь у міжнародних змаганнях. 

Зазначимо, ці правила стосуються осіб, що працюють за основним місцем роботи. При цьому спортивні змагання, для участі у яких працівник хоче піти у відпустку, мають бути включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на відповідний рік.

Щоб отримати відпустку, працівник повинен написати заяву працівника та надати лист-виклик. 

Відпустку можуть надавати частинами, проте загальна тривалість не має перевищувати 40 календарних днів на рік (сюди входить і час на проїзд до місця проведення змагань та повернення назад).

Важливо, що під час воєнного стану у надання такої відпустки (так само як і інших видів, окрім відпусток у зв’язку вагітністю та для догляду за дитиною до 3 років) працівнику можуть відмовити —якщо він залучений до робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розраховуємо залишок відпусток наприкінці року

Для того щоб спланувати на майбутній рік графік відпусток, насамперед слід визначити залишок невикористаної відпустки за поточний, а можливо — і за попередні роки. Щоб не розгубитися в розрахунках користуйтеся довідкою про залишок відпустки. Що має містити довідка про залишок відпустки та як виглядає формула розрахунку днів відпустки — у статті.
20803

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2024 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
521087

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
192778

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521000

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді