Відкликання з відпустки: коли це можливо та на що зважати?

Працівників можна відкликати, щоб ліквідувати наслідки затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС

Відкликання з відпустки: коли це можливо та на що зважати?Якщо роботодавцеві потрібно відкликати працівника з відпустки, слід керуватися Законом України «Про відпустки» (ст. 12) та Кодексом законів про працю України (ст. 79).

Щорічна основна відпустка

Так, відкликання з відпустки може відбутися за таких умов:

  • виключна ситуація (виробнича аварія чи стихійне лихо та усунення їх наслідків, запобігання нещасним випадкам, недопущення простою, відвернення псування чи загибелі майна підприємства);
  • основна безперервна частина відпустки (до відкликання чи після нього) становить не менш ніж 14 календарних днів;
  • працівник надав згоду на відкликання.

Слід пам'ятати, що відкликати працівника можна лише зі щорічної відпустки. На соціальні, творчі, навчальні відпустки, а також на відпустки для участі у змаганнях чи без збереження заробітної плати така можливість не поширюється.

При цьому невикористану частину відпустки (якщо її не нададуть працівникові після закінчення обставин, через які його відкликали) за згодою сторін переносять на інший період.

Зазвичай цю частину надають до кінця робочого року (не пізніше, ніж 12 місяців після закінчення робочого року, за який надавалася відпустка).

Оформлюючи відкликання з відпустки, потрібно:

  • отримати письмову згоду працівника на переривання щорічної відпустки;
  • підготувати доповідну або службову записку на ім’я роботодавця від безпосереднього керівника працівника;
  • оформити наказ про відкликання (має містити дату початку роботи, кількість невикористаних днів відпустки та термін надання цих невикористаних днів).

Зазначимо, оплата роботи відкликаного з відпустки працівника відбувається з урахуванням тієї суми, що була нарахована як оплата невикористаної частини відпустки.

За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з навчанням: тривалість та порядок надання

Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
57666

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
37975

Порядок надання щорічної основної відпустки у мирний час і в умовах воєнного стану

Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
193951

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді