Державна служба з питань праці роз'яснила питання оплати простою. Так, у відомстві, пояснили, що законодавство не встановлює верхню межу оплати простою не з вини працівника — закріплено лише мінімальний розмір оплати (дві третини тарифної ставки). Тобто меншу суму роботодавець платити не може, натомість більшу — можна виплачувати.
Робити це потрібно, керуючись загальними правилами щодо строків виплати заробітної плати. Наприклад, простій, як і роботу, оплачують не рідше двох разів на місяць.
Водночас у Держпраці пояснили, що норми виплат за час простою, встановлені у колективному договорі, часто мають для роботодавця рекомендаційний характер.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Мінімальна заробітна плата у 2024 році стане вищою