Закону України «Про оплату праці» та Кодекс законів про працю України зобов'язують роботодавців встановлювати у колективному договорі форми і системи оплати праці, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів та умови запровадження надбавок, доплат і премій. Якщо ж колективного договору немає, ці питання погоджують з профспілкою.
Чи ознайомлювати працівників із наказами про зміну посадового окладу
Важливо пам'ятати, що питання оплати праці визначаються у трудовому договорі, який закрпілює за працівником обов'язок виконувати роботу, а за роботодавцем — виплачувати заробітну плату та забезпечувати належні умови праці.
Якщо ж умови трудового договору змінюються (зокрема, якщо йдеться про оплату праці), роботодавець має погодити оновлення з працівниками.
У Держпраці зауважили, що це так само стосується і підвищення заробітної плати. Варто пам'ятати, що це не іноді може призвести до втрати працівником прав на певні соціальні виплати (субсидії тощо). Тож повідомити працівника про збільшення зарплати так само необхідно заздалегідь. Як саме слід оформлювати та здійснювати повідомлення про покращення умов трудового договору (зокрема, підвищення зарплати), законодавство не регламентує, тож визначити це можна довільно.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці