Звільнення через стан здоров'я: пам'ятайте про права працівників

Звільнення у такому разі є останнім варіантом

Звільнення через стан здоров'я: пам'ятайте про права працівниківУ разі звільнення за станом здоров’я працівникам гарантують виплату вихідної допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати. Крім того, перед звільненням роботодавець має докласти всіх зусиль, щоб, замість розірвання трудового договору, перевести працівника на на іншу роботу, яка відповідатиме стану його здоров’я.

Звільняємо працівника, який за станом здоров’я не відповідає посаді

Таке переведення обов'язково відбувається за згодою самого працівника.

А от якщо особа відмовляється від запропонованого місця роботи або ж якщо такої альтернативи немає, можна звільняти працівника (підстава — п. 2 ст. 40 Кодексу законів про працю України).

Факт того, що працівник не може продовжувати свою роботу через стан здоров'я, має бути засвідчений медичним висновком (слід орієнтуватися на Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 №1449).

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106470

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122696

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді