Як оформити звільнення директора товариства за власним бажанням
У Державній службі з питань праці звернули увагу на те, що механізм управління підприємством визначає господарський кодекс України. Так, відповідно до ст. 65, питання управління фіксуються в установчих документах (на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу). Зокрема, в установчих документах фіксують повноваження загальних зборів учасників юридичної особи — і саме сюди входить призначення чи звільнення керівника (як і порядок ухвалення відповідних рішень).
Кодекс законів про працю України передбачає, що директор може звільнитися, подавши за два тижні відповідну заяву та повідомивши про це (письмово) всіх учасників товариства. Після цього скликають загальні збори, де й вирішують питання щодо звільнення.
За належне інформування учасників та проведення цих зборів відповідає саме директор, що планує звільнитися.
За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності Держпраці у Дніпропетровській області
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.