Державна служба України з питань праці нагадала роботодавцям, що вони повинні докладати якомога більше зусиль, щоб забезпечити своєчасне отримання заробітної плати працівниками. Запровадження воєнного стану не скасовує цього обов'язку. Так, згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136, зарплату слід виплачувати відповідно до умов трудового договору. Водночас потрібно пам'ятати про вимоги Кодексу законів про працю України.
Заробітну плату потрібно виплачувати впродовж тижня після завершення відпрацьованого місяця. Виплати слід проводити двічі на місяць або частіше. При цьому важливо стежити, щоб проміжок між виплатами не становив більш ніж 16 днів.
Конкретні терміни видачі заробітної плати встановлюють у колективному договорі. Також роботодавець може погодити це питання з профспілкою і після цього видати відповідний акт.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Мінімальна заробітна плата у 2024 році стане вищою