Якщо працівник за станом здоров'я потребує надання легшої роботи, роботодавець зобов'язаний оформити таке переведення.
Чи вважатиметься, що надали легшу роботу, якщо створити умови на робочому місці
Переведення на легшу роботу може відбуватися як тимчасово, так і без конкретного строку — це визначають відповідно до медичного висновку. У будь-якому разі переведення можливе лише за згодою особи.
Важливо, що за працівником, якого перевели на нижчеоплачувану роботу, має зберігатися попередній середній заробіток. Його зберігають впродовж щонайменше двох тижнів, а в деяких ситуаціях — впродовж всього часу нижчеоплачуваної роботи.
За матеріалами Схiдного міжрегiонального управлiння Держпрацi
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.