У працівника проблеми з паспортом. Експерти підкажуть, що робити під час воєнного стану

Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
На питання відповідають керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна та провідний експерт із трудового законодавства «Експертус Кадри» Олена Петровська

У працівника проблеми з паспортом. Експерти підкажуть, що робити під час воєнного стануКоли укладаєте трудовий договір, громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу (ч. 2 ст. 24 КЗпП).

Що робити, якщо прострочений або недійсний паспорт

Паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, і паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеїли фотокартки особи в разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Їх необхідно обміняти або вклеїти нову фотокартку протягом 30 календарних днів з дня, як припинять або скасують воєнний стан. Підстава — постанова КМУ «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану» від 21.10.2022 № 1202.

У працівника проблеми з паспортом. Експерти підкажуть, що робити під час воєнного стануПаспорт без реєстрації: хто і як відповідатиме?

У мирний час на посадових осіб за прийняття на роботу громадян без паспортів або з недійсними паспортами передбачено накладення штрафу в розмірі 1—3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг). Якщо посадова особа упродовж року допустить повторне порушення, штраф становитиме 10—14 нмдг (ст. 200 КпАП).

У працівника проблеми з паспортом. Експерти підкажуть, що робити під час воєнного стануФото на паспорт-книжечку: коли і як слід змінювати?

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30861

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40825

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді