Страховий стаж продовжує нараховуватися за умови сплати роботодавцем мінімальних страхових внесків за працівника. Тож у разі тимчасової зупинки роботи підприємства важливо розрізняти простій та призупинення трудових відносин.
Як припинити простій та призупинити трудовий договір
Оголошення простою не звільняє роботодавця від сплати обов'язкових платежів і частки заробітної плати.
А от призупинення трудових відносин означає також відсутність зарплати та страхових внесків. Тож і страховий стаж за цей період не нараховуватиметься.
Якщо на підприємстві оголошено простій, роботодавець може перевести його у формат призупинення дії трудового договору. У міністерстві юстиції пояснили, що для цього керівник підприємства має довести, що внаслідок воєнного стану:
- працівник не може виконувати свої трудові обов'язки;
- роботодавець не може надати працівникові роботу.
Щоб уникнути ситуацій, коли без відома особи з нею призупинили трудові відносини, в уряді радять перевіряти сплату внесків. Для цього можна:
- сформувати довідку ОК-5 у додатку «Дія»;
- звернутися за довідкою до відділень Пенсійного фонду.
За матеріалами Міністерства юстиції
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.