Держоргани, які провели класифікацію посад, заповнюватимуть нову графу 3
Як скласти і затвердити штатний розпис
Мінфін наказом від 27.11.2023 № 661 (далі — Наказ № 661) затвердив зміни до форми штатного розпису, затвердженої наказом Мінфіну від 28.01.2002 № 57.
Докладно про проєкт: Мінфін планує змінити форму штатного розпису
Форму штатного розпису доповнили новою графою 3 — Класифікаційний код посади, щоб ідентифікувати посаду працівника держоргану у штатній чисельності установи. Заповнюватимуть цю графу держоргани, які провели класифікацію посад.
Нагадаємо, що бюджетники складають штатний розпис за типовою формою, затвердженою наказом Мінфіну вiд 28.01.2002 № 57. Інші роботодавці можуть взяти за основу уніфіковану форму штатного розпису зі Збірника уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів, схваленого протоколом засідання нормативно-методичної комісії Укрдержархіву від 22.11.2015 № 7. Отже, приватним підприємствам вносити зміни у форму штатного розпису не треба.
Зміни наберуть чинності з 01 січня 2024 року, але не раніше дня, як офіційно опублікують Наказ № 661.
Ірина Матійко
За матеріалами Мінфіну
Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру та здійснює розрахунок середньосписочної чисельності працівників. Наш калькулятор середньооблікової кількості працівників допоможе обрахувати таку кількість за вибраний період часу.
Штатний розпис — це офіційний документ, який визначає структуру організації, кількість посад та їхні обов'язки. Приклад штатного розпису має на меті забезпечити організовану і ефективну роботу підприємства. Як виглядає типова форма штатного розпису? Чи існує нова форма штатного розпису та які особливості заповнення передбачає зразок штатного розпису підприємства? Відповіді — у статті.
Штатний розпис — це офіційний документ організації, який детально описує її структуру, чисельність працівників, їхні посади та відповідні оклади. Які новели буде містити штатний розпис 2025 року? Яка форма штатного розпису на 2025 рік буде актуальною? Відповіді на питання — у статті.
Ситуація з практики: «замість назви посади «Директор по персоналу» до КП введено «Директор з управління персоналом». Як привести штатний розпис у відповідність до Класифікатора професій та внести зміни до документів працівника, який очолює службу персоналу?».
Якщо виникла потреба уточнити чи змінити назву посади у штатному розписі відповідно до Класифікатора професій, вносимо зміни до штатного розпису. Оптимально оформити це наказом.