Спрощений режим: для кого і за яких умов придатний?

Ключові положення від Держпраці

Спрощений режим: для кого і за яких умов придатний?Державна служба з питань праці нагадала, що у разі спрощеного режиму регулювання трудових відносин регулювання має здійснюватися у трудовому договорі.

Спрощені трудові відносини на малих і середніх підприємствах

Такий формат можуть застосовувати, коли:

  • роботодавець — суб’єкт малого або середнього підприємництва (згідно з законодавством) з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більш ніж 250 осіб;
  • працівник — особа, що має заробітну плату, яка більш ніж у 8 разів перевищує встановлену законом мінімальну заробітну плату на місяць.

Держпраці оприлюднила інфографіку з ключовими положеннями.

Спрощений режим: для кого і за яких умов придатний?Важливо, що спрощений режим можна застосовувати лише на добровільних засадах.

При цьому на роботодавців не розповсюджуються вимоги щодо ведення кадрової документації, прийняття локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчої документації (зокрема, щодо режиму робочого часу та часу відпочинку, відпусток) а також інших документів.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Держпраці 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4885

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71790

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді