Роботодавці можуть призупиняти трудові договори з працівниками у зв’язку із бойовими діями. Втім, щоб уникнути порушень, Державна служба з питань праці закликала зважати на особливості застосування такої підстави.
Правове підґрунтя призупинення
Зокрема, має визначальне значення територія, де розташоване підприємство. Так, у відомстві навели як приклад ситуацію в Кропивницькому, де роботодавець призупинив дію трудового договору через неможливість забезпечити безпечні умови праці у зв’язку із бойовими діями та відсутністю замовлень і продажів.
Оскільки Кропивницький не входить до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, посилання на неможливість забезпечити безпечні умови праці у зв’язку із бойовими діями не відповідає дійсності. Відповідно, це не може бути підставою для призупинення.
Зрештою, за порушення норм законодавства роботодавцям можуть винести припис, і тоді доведеться скасовувати наказу про призупинення та виплачувати працівникам середній заробіток за весь час такого неправомірного призупинення роботи.
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці