Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності
Допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують застрахованим особам в залежності від розміру заробітної плати. А відсотковий коефіцієнт визначається пропорційно до страхового стажу:
- до 3 років — 50%;
- 3-5 років — 60%;
- 5-8 років — 70%;
- понад 8 років — 100%.
Якщо ж страховий стаж становить менш ніж 6 місяців за останній рік перед настанням страхового випадку, допомогу розраховують з нарахованої заробітної плати (з якої були сплачені страхові внески). Втім, розмір допомоги в такому разі не може перевищувати розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати.
За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Мінімальна заробітна плата у 2024 році стане вищою