Оплата праці та мобінг: як уникнути непорозумінь?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці дала поради щодо недопущення мобінгу

Оплата праці та мобінг: як уникнути непорозумінь? Мобінг: зони відповідальності роботодавця

Мобінг (цькування) — систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, зокрема з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків, що проявляються у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність. 

В Державній службі з питань праці наголосили, що зміна робочого місця, посади або ж розміру оплати праці (в порядку, встановленому законодавством) не може вважатися мобінгом, так само як і законні вимоги роботодавця до працівників виконувати належним чином свої трудові обов'язки.

Водночас економічним тиском вважають нерівну оплату за працю рівної цінності (таку, яку виконують працівники з однаковою кваліфікацією) або ж позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень) без належної підстави.

У Держпраці дали поради роботодавцям для уникнення спірних ситуацій. Зокрема, варто ще до початку роботи надати працівникові інформацію щодо:

  • місця роботи та трудових функцій працівника, а також дати початку роботи;
  • прав та обов’язків;
  • робочого місця та засобів для роботи, умов праці;
  • наявності небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та їх можливих наслідків (і, зокрема, щодо прав на пільги і компенсації за роботу) — працівник має засвідчити ознайомлення підписом;
  • правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи, тривалості робочого часу;
  • проходження інструктажів з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;
  • організації професійного навчання;
  • тривалості та оплати щорічної відпустки;
  • процедури попередження про припинення трудового договору.

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
116

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15044

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10249

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді