Зміни, зокрема, стосуються відпусток після звільнення з військової служби
Після набуття чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» Держпраці надала роз'яснення щодо деяких аспектів надання відпусток військовим.
11 змін у законодавстві про відпустки й не тільки — огляд Закону № 3494
Так, тепер працівники, призвані на військову службу, за бажанням (слід подати заяву) можуть отримати компенсацію за всі дні невикористаної щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам з дітьми.
Важливо, що заяву слід подати не пізніше останнього дня місяця, в якому працівник був увільнений від роботи у зв’язку з призовом.
Крім того, оновлення законодавства додало до переліку відпусток без збереження заробітної плати, які за бажанням працівника надаються в обов’язковому порядку, відпустку для працівників, які стати до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації. Такий перепочинок триває 60 календарних днів, які зараховуватимуться до страхового стажу особи.
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Скачайте зразок наказу про надання щорічної основної відпустки повної тривалості у 2025 році
На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
Працівник просить відпустку при народженні дитини? Надавайте, якщо має на неї право. Скористатися правом на відпустку працівник може упродовж трьох місяців із дня народження дитини. Працівник має використати відпустку не пізніше 104-го дня з дня народження дитини