Праця осіб з інвалідністю: як рахувати штраф, якщо порушили норматив?

У разі несвоєчасної сплати на штраф нарахують пеню

Праця осіб з інвалідністю: як рахувати штраф, якщо порушили норматив?

Порушення нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю призводить до фінансової відповідальності. За кожне незайняте робоче місце, призначене для такої особи, виплачується штраф.

Закон України від 21 березня 1991 року №875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (ст. 20) передбачає, що на підприємства щороку накладають адміністративно-господарські санкції у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце. Кошти надходять до відділень Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Якщо ж на підприємстві працює від 8 до 15 осіб, розмір стягнення за робоче місце становить половину середньої річної заробітної плати.

Важливо, що розрахувати та сплатити ці штрафи роботодавці мають самостійно — до 15 квітня. Якщо ж затягти з цим, буде додатково нарахована пеня (120% річних облікової ставки НБУ на момент сплати).

Водночас вимоги законодавства наразі не стосуються підприємств, які утримуються повністю за рахунок державного або місцевого бюджету.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3299

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
13882

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
15264

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе консультація нашого експерта
30449

Звіт 10-ПОІ: коли і як правильно подавати

Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті
24014

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді