Після формування такої е-книжки записи до паперової слід вносити лише в одному випадку
Електронні трудові книжки офіційно почали функціонувати в Україні з 10 червня 2021 року.
Як спростити передавання сканкопій трудових книжок на вебпортал ПФУ
Законодавство на оцифрування паперових трудових книжок відводить п’ять років. Це відбувається шляхом передачі скан-копій трудових книжок через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду, де дані мають пройти перевірку. Інформація акумулюється у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Вносити відомості про трудову діяльність можуть як роботодавці, так і самі працівники.
Після внесення і перевірки інформації формується електронна трудова книжка. І, з того моменту як вона буде створена, паперова втратить своє значення — нею можна буде знехтувати, а записи слід вносити лише на прохання працівника.
Відповідаємо на запитання:
У Держпраці нагадали роботодавцям про необхідність надавати відомості про трудову діяльність найманих працівників в електронному форматі. Це стосується тих фактів, які раніше вносили до паперової трудової: прийняття на роботу, переведення, звільнення тощо.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.