Після формування такої е-книжки записи до паперової слід вносити лише в одному випадку
Електронні трудові книжки офіційно почали функціонувати в Україні з 10 червня 2021 року.
Як спростити передавання сканкопій трудових книжок на вебпортал ПФУ
Законодавство на оцифрування паперових трудових книжок відводить п’ять років. Це відбувається шляхом передачі скан-копій трудових книжок через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду, де дані мають пройти перевірку. Інформація акумулюється у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Вносити відомості про трудову діяльність можуть як роботодавці, так і самі працівники.
Після внесення і перевірки інформації формується електронна трудова книжка. І, з того моменту як вона буде створена, паперова втратить своє значення — нею можна буде знехтувати, а записи слід вносити лише на прохання працівника.
Відповідаємо на запитання:
У Держпраці нагадали роботодавцям про необхідність надавати відомості про трудову діяльність найманих працівників в електронному форматі. Це стосується тих фактів, які раніше вносили до паперової трудової: прийняття на роботу, переведення, звільнення тощо.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.