Неякісна робота: коли кваліфікувати як порушення трудової дисципліни?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Підкажемо, які фактори мають значення

Неякісна робота: коли кваліфікувати як порушення трудової дисципліни?Низку загальних вимог щодо працівників закріплює Кодекс законів про працю України. Зокрема, це:

  • виконання роботи, визначеної трудовим договором (підпорядковуючись внутрішньому трудовому розпорядку);
  • чесність і сумлінність під час роботи;
  • своєчасне та точне виконання розпоряджень роботодавця; 
  • дотримання трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці;
  • дбайливе ставлення до майна власника.

Крім того, більш детально вимоги до працівників прописують у правилах внутрішнього трудового розпорядку, а також — у посадовій інструкції під час укладання трудового договору. Крім того, фіксувати обов'язки можна у технічних правилах, положенні про дисципліну, наказах роботодавця тощо. Важливо, що ознайомлення працівника з цими вимогами має відбуватися під особистий підпис.

Відповідно, невиконання цих обов'язків (або ж виконання не на належному рівні) з вини працівника вважається порушенням трудової дисципліни.

Проте у Держпраці наголосили, що йдеться лише про роботу, передбачену трудовим договором чи посадовою інструкцією. У разі, якщо йдеться про інші завдання, жодне порушення неможливе, адже законодавство взагалі забороняє роботодавцям вимагати, щоб працівники виконували таку роботу.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оголошено догану працівникам: застосовуємо та документуємо правильно

За що роботодавець має право притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності, який порядок та строки оголошення догани, — у статті є відповіді на ці та інші важливі запитання щодо того, як правильно оголосити догану працівнику.
102960

Наказ про оголошення догани

Після того, як складете акт, що працівник відмовився надати пояснення, керівник може прийняти рішення оголосити догану. Оформіть це наказом
64370

Догана як вид дисциплінарної відповідальності

Одним із заходів стягнення, що передбачені чинним трудовим законодавством України за порушення трудової дисципліни, є догана. Для того, щоб оголосити догану, слід розуміти її правову природу та особливості застосування. Експерти підготували інформацію щодо винесення догани та її оформлення
134082

Зразок наказу про зняття догани

Догана з працівника знімається автоматично, після закінчення одного року з дня накладення дисциплінарного стягнення. Щоб достроково зняти догану, необхідно видати наказ. Ми підготували для вас зразок наказу про зняття догани.
57061

Проведення службового розслідування у разі порушення працівником трудової дисципліни

Притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності — процедура не з найприємніших. Проте час від часу роботодавцю доводиться розслідувати обставини, за яких працівник вчинив дії, що можуть бути підставою для його притягнення до дисциплінарної відповідальності. Враховуючи, що службове розслідування КЗПП не регулюється, виникають наступні питання: як провести службове розслідування на підприємстві, у яких випадках проводиться службове розслідування, як скласти акт службового розслідування? Відповіді ви знайдете у статті
82154

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді