Нагадуємо, які обов'язки має роботодавець щодо інформування працівників
Як повідомити нового працівника про умови трудового договору
Перш ніж допустити працівника до роботи, роботодавець має подбати не лише про укладення трудового договору та повідомлення про це податкової служби. Також слід надати вичерпну інформацію майбутньому співробітникові щодо:
- місця роботи, трудових функцій та дати початку роботи;
- робочого місця та необхідних засобів для роботи;
- умов праці, прав та обов’язків працівника;
- наявності небезпечних та шкідливих виробничих факторів (та щодо можливих наслідків цих факторів);
- правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи, тривалості робочого часу, положень колективного договору;
- інструктажів з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;
- організації професійного навчання;
- тривалості відпустки та оплати праці;
- обов'язкових процедур припинення трудового договору.
Якщо ж йдеться про дистанційного працівника, роботодавець за потреби має також подбати про необхідні засоби та обладнання для роботи.
У разі, коли для комунікації та обміну документами планують використовувати альтернативні електронні засоби, це слід погодити з працівником та зафіксувати у трудовому договорі.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.