Про що повідомити працівника перед початком роботи

Нагадуємо, які обов'язки має роботодавець щодо інформування працівників

Не забудьте сказати про це новому працівнику перед роботою Як повідомити нового працівника про умови трудового договору

Перш ніж допустити працівника до роботи, роботодавець має подбати не лише про укладення трудового договору та повідомлення про це податкової служби. Також слід надати вичерпну інформацію майбутньому співробітникові щодо:

  • місця роботи, трудових функцій та дати початку роботи;
  • робочого місця та необхідних засобів для роботи;
  • умов праці, прав та обов’язків працівника;
  • наявності небезпечних та шкідливих виробничих факторів (та щодо можливих наслідків цих факторів);
  • правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи, тривалості робочого часу, положень колективного договору;
  • інструктажів з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;
  • організації професійного навчання;
  • тривалості відпустки та оплати праці;
  • обов'язкових процедур припинення трудового договору.

Якщо ж йдеться про дистанційного працівника, роботодавець за потреби має також подбати про необхідні засоби та обладнання для роботи.

У разі, коли для комунікації та обміну документами планують використовувати альтернативні електронні засоби, це слід погодити з працівником та зафіксувати у трудовому договорі.

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Статті за темою

Усі статті за темою

Випробування при прийнятті на роботу

Випробування працівника при прийнятті на роботу доволі поширена практика в роботодавців, тим паче під час воєнного стану випробування може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. У цій статті розглянемо процедуру встановлення випробування при прийнятті на роботу.
22039

Порядок прийняття на роботу

Коли кандидата на вакансію відібрано, до справи приступає працівник кадрової служби. А саме — розпочинається процес прийняття на роботу нового працівника. Про порядок прийняття на роботу працівника — розкажемо далі.
223600

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу?
31718

Які документи для прийняття на роботу має подати претендент на посаду

Перед прийняттям на роботу (укладанням трудового договору) необхідно перевірити у претендента наявність всіх необхідних документів та їх легітимність. Які саме документи має подати потенційний працівник та на що слід звернути увагу кадровику, перевіряючи такі документи, детально читайте у статті.
74513

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
159312

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді