Роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштоване робоче місце для демобілізованих працівників з інвалідністю, ФОП — особи з інвалідністю, — за облаштоване робоче місце для себе
Компенсація за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю
СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. № 893». Розробник документа — Мінекономіки.
В 2023 році, щоб стимулювати роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю, запровадили програму компенсації за кожне облаштоване робоче місце для особи з інвалідністю. Її регламентує Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 22.08.2023 № 893 (далі — Порядок № 893).
Мінекономіки розробило зміни до Порядку № 893, щоб охопити програмою нові категорії: самозайнятих осіб з інвалідністю, фізичних осіб — підприємців, які є особами з інвалідністю, а також демобілізованих осіб з інвалідністю, які повертаються на попереднє місце роботи чи розпочинають (продовжують) власний бізнес як самозайняті чи фізичні особи — підприємці.
Перелік допоміжних засобів, за які можна отримати компенсацію, планують доповнити технічними засобами, програмним забезпеченням та послугами, що забезпечують переклад з / на українську жестову мову, як офлайн так і онлайн.
Нагадаємо, що роботодавці можуть отримати компенсацію до 106,5 тис грн, якщо працевлаштували особу з інвалідністю І чи ІІ групи та облаштували її робоче місце згідно з рекомендаціями. Документом, що містить рекомендації з облаштування робочого місця особи з інвалідністю, може слугувати індивідуальна програма реабілітації.
Ірина Матійко
За матеріалами ФПСУ
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.