Порядок компенсації за облаштоване робоче місце для працівника з інвалідністю планують змінити

Роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштоване робоче місце для демобілізованих працівників з інвалідністю, ФОП — особи з інвалідністю, — за облаштоване робоче місце для себе

Порядок компенсації за облаштоване робоче місце для працівника з інвалідністю планують змінити Компенсація за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. № 893». Розробник документа — Мінекономіки.

В 2023 році, щоб стимулювати роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю, запровадили програму компенсації за кожне облаштоване робоче місце для особи з інвалідністю. Її регламентує Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 22.08.2023 № 893 (далі — Порядок № 893).

Мінекономіки розробило зміни до Порядку № 893, щоб охопити програмою нові категорії: самозайнятих осіб з інвалідністю, фізичних осіб — підприємців, які є особами з інвалідністю, а також демобілізованих осіб з інвалідністю, які повертаються на попереднє місце роботи чи розпочинають (продовжують) власний бізнес як самозайняті чи фізичні особи — підприємці.

Перелік допоміжних засобів, за які можна отримати компенсацію, планують доповнити технічними засобами, програмним забезпеченням та послугами, що забезпечують переклад з / на українську жестову мову, як офлайн так і онлайн.

Нагадаємо, що роботодавці можуть отримати компенсацію до 106,5 тис грн, якщо працевлаштували особу з інвалідністю І чи ІІ групи та облаштували її робоче місце згідно з рекомендаціями. Документом, що містить рекомендації з облаштування робочого місця особи з інвалідністю, може слугувати індивідуальна програма реабілітації.

Ірина Матійко

За матеріалами ФПСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16521

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
51048

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
65600

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17731

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді