Порядок компенсації за облаштоване робоче місце для працівника з інвалідністю планують змінити

Роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштоване робоче місце для демобілізованих працівників з інвалідністю, ФОП — особи з інвалідністю, — за облаштоване робоче місце для себе

Порядок компенсації за облаштоване робоче місце для працівника з інвалідністю планують змінити Компенсація за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. № 893». Розробник документа — Мінекономіки.

В 2023 році, щоб стимулювати роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю, запровадили програму компенсації за кожне облаштоване робоче місце для особи з інвалідністю. Її регламентує Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 22.08.2023 № 893 (далі — Порядок № 893).

Мінекономіки розробило зміни до Порядку № 893, щоб охопити програмою нові категорії: самозайнятих осіб з інвалідністю, фізичних осіб — підприємців, які є особами з інвалідністю, а також демобілізованих осіб з інвалідністю, які повертаються на попереднє місце роботи чи розпочинають (продовжують) власний бізнес як самозайняті чи фізичні особи — підприємці.

Перелік допоміжних засобів, за які можна отримати компенсацію, планують доповнити технічними засобами, програмним забезпеченням та послугами, що забезпечують переклад з / на українську жестову мову, як офлайн так і онлайн.

Нагадаємо, що роботодавці можуть отримати компенсацію до 106,5 тис грн, якщо працевлаштували особу з інвалідністю І чи ІІ групи та облаштували її робоче місце згідно з рекомендаціями. Документом, що містить рекомендації з облаштування робочого місця особи з інвалідністю, може слугувати індивідуальна програма реабілітації.

Ірина Матійко

За матеріалами ФПСУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125227

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59481

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113327

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14231

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді