Догляд за хворими родичами: як вивільнити більше часу?

Користуйтесь правами, які працівникам гарантує КЗпП

Догляд за хворими родичами: як вивільнити більше часу?

Кодекс законів про працю України (ст. 56) гарантує працівникам, які доглядають хворих родичів, можливість встановити неповний робочий час (день або тиждень). 

Неповний робочий час

Так, працівник для цього повинен звернутися до роботодавця (необхідність догляду має бути підтверджена медичним висновком). Роботодавець же, своєю чергою, зобов’язаний задовольнити таке прохання.

Зауважте: за умови встановлення неповного робочого часу оплата праці зменшується пропорційно до зменшення тривалості робочого дня або тижня.

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік роботи працівників

Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
135275

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Установити його можна як під час прийняття на роботу, так і згодом. Які алгоритми запровадження неповного часу з ініціативи працівника та роботодавця? Як встановити на неповний робочий час в умовах воєнного стану?
139560

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді