З роботодавцем немає зв'язку через війну: як звільнитися?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Розірвати трудовий договір та отримати допомогу з безробіття можна в односторонньому порядку

З роботодавцем немає зв'язку через війну: як звільнитися?Кодекс законів про працю України дозволяє працівникам ініціювати звільнення за власним бажанням, якщо роботодавець не може забезпечити своїх співробітників необхідними умовами праці через бойові дії (ч.1 ст 38 КЗпП).

При цьому звільнення може відбуватися у строк, про який попросив сам працівник.

Як звільнитися, якщо підприємство на окупованій території

Проте через бойові дії будь-який зв'язок з роботодавцем може бути відсутній, і, відповідно, узгодити звільнення з ним може бути неможливо.

В такому разі працівник, який виїхав з небезпечного регіону, повинен звернутися до центру зайнятості за місцем проживання як внутрішньо переміщена особа, надавши заяву про припинення трудового договору. В такій ситуації саме центр зайнятості перебирає на себе функції інформування роботодавця, Пенсійного фонду та податкової про звільнення особи.

Після цього вже з наступного дня після подання заяви особа вважатиметься безробітною та здобуде право на одержання допомоги з безробіття.

Загалом же у Державній службі з питань праці зауважили, що, у разі відсутності будь-яких контактів з роботодавцем та неможливості встановити з ним зв’язок, факт припинення трудових відносин може встановити суд (в порядку окремого провадження, передбаченого Цивільним процесуальним кодексом).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
671055

Зразок наказу про звільнення за власним бажанням

Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
93921

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
676629

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
305913

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
17311

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді