Ейджизм: що це та куди скаржитись на дискримінацію

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці заявила про зростання масштабів явища

Ейджизм: що це та куди скаржитись на дискримінаціюЗаконодавство України забороняє будь-яку дискримінацію у трудовій сфері. Так, Кодекс законів про працю (ст. 22) містить заборону відмовляти у прийнятті на роботу з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з інших підстав, не передбачених законом (відмова без будь-яких мотивів).

Мобінг: зони відповідальності роботодавця

Водночас наразі Держпраці повідомила, що рівень дискримінації за віком (ейджизм) за масштабами наближається до гендерної нерівності.

Так, жертвами цього явища можуть бути молоді працівники (до 25 років), проте більш за все потерпають літні особи. Зокрема, йдеться про стереотипи щодо здатності до навчання. Крім того, роботодавці зазвичай надають перевагу працевлаштуванню молодших осіб, яким можна  встановити меншу оплату праці.

У Держпраці наголосили, що громадяни можуть подати скаргу в разі порушення їхніх прав (слід звертатись до органів держвлади або до суду).

Так, насамперед слід пам'ятати, що у разі відмови у прийнятті на роботу власник підприємства повинен на вимогу особи надати письмове пояснення стосовно причин такої відмови.

Водночас слід пам'ятати, що певні вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватися законодавством.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25387

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
65621

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
145701

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182158

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді