Піднімати важке працівники молодше 18 років можуть лише за певних умов

Попри те, що законодавство дозволяє наймати на роботу неповнолітніх працівників, роботодавці мають дотримуватися обмежень у сфері охорони праці. Так, заборонено використовувати працю осіб, що не досягли 18 років, на таких видах робіт:
Наприклад, для 17-річних хлопців та дівчат це 16 та 8 кг відповідно. У разі не короткочасних, а тривалих робіт гранична норма знижується.
Трудові відносини з неповнолітнім
Щодо підняття важких речей, то тут також слід пам'ятати про такі правила:
- робота неповнолітнього не може бути пов'язана виключно з підійманням, утриманням або переміщенням важких речей;
- якщо робота потребує підіймання та переміщення важких речей, неповнолітні повинні мати лікарське свідоцтво, що засвідчить відсутність медичних протипоказань;
- тривала робота з підіймання та переміщення важких речей можлива лише для осіб, старших 15 років.
Крім того, неповнолітніх заборонено залучати до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.