Позашкільний заклад після двотижневої перерви відновив роботу дистанційно. Чи може директор звільнити тих, хто працює за сумісництвом, роз’яснила Держпраці.

З працівниками-сумісниками укладаються трудові договори на загальних підставах і на них повною мірою розповсюджується законодавство про працю.
За наявності технічної можливості та обсягів роботи працівники-сумісники продовжують виконувати свою роботу як дистанційну чи надомну.
Якщо відсутня можливість виконувати роботу віддалено, для працівників запроваджується простій.
Також можуть бути надані відпустки (як щорічні, додаткові, так і без збереження заробітної плати).
Увага! Держпраці наголошує, що звільнення працівників-сумісників можливе на загальних підставах (статті 36, 38, 40, 41 КЗпП) та із дотриманням відповідної процедури.
Джерело: Держпраці
Колего, редакція Експертус Кадри продовжує працювати для Вас в умовах війни.
Передплатіть зі знижкою 50% на пів року журнал «Кадровик-01» або експертно-правову систему «Експертус Кадри. Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі запитання не лише під час воєнного стану, а й після Перемоги!
Відновлюємо економіку України разом 

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.