Простій під час воєнного стану пропонують оплачувати за кошти Держбюджету

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Автор законопроєкту пропонує доповнити статтю 113 КЗпП новою нормою

Простій під час воєнного стану пропонують оплачувати за кошти Держбюджету Простій під час воєнного стану

Оплата часу простою не з вини працівника належить до мінімальних державних гарантій в оплаті праці (ст. 12 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Коли запровадили воєнний стан, роботодавці втратили можливість оплачувати час простою не з вини працівників та зупиняють роботу за таких обставин. Щоб забезпечити дію державних гарантій в оплаті часу простою, один із депутатів ВРУ зареєстрував проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 113 Кодексу законів про працю України щодо гарантування оплати часу простою під час воєнного чи надзвичайного стану на території України» від 22.03.2024 № 11109.

Зміни до статті 113 КЗпП  передбачають, що час простою не з вини працівника на період воєнного чи надзвичайного стану на території України оплачуватимуть за рахунок коштів Держбюджету у порядку, що визначить КМУ.

Наразі простій не з вини працівника оплачує роботодавець у розмірі:

  • не нижче від 2/3  тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу);
  • середнього заробітку, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
30086

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
267114

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
11139

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
49237

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
120902

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді