Працівник зможе звернутись до суду в будь-який строк, щоб стягнути належну йому зарплату, — законопроєкт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Норми КЗпП приведуть у відповідність до висновків суду

Працівник зможе звернутись до суду в будь-який строк, щоб стягнути належну йому зарплату, — законопроєкт Як звільняти з роботи

У ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 233 Кодексу законів про працю України щодо забезпечення права застосування необмеженого строку звернення працівника до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати» від 22.03.2024 № 11107 (далі — Законопроєкт № 11107).

Законопроєкт № 1107 передбачає зміни до статті 233 КЗпП, яка регламентує строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів.

Зараз діє норма, яка встановлює для працівника тримісячний строк, з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися, що порушили його права, щоб звернутись з заявою до суду та вирішити трудовий спір, а у справах про звільнення — в місячний строк з дня, коли йому вручили копію наказу про звільнення або з дня коли видали трудову книжку (ч. 1, 2 ст. 233 КЗпП).

Конституційний та Верховний суди офіційно тлумачили статтю 233 КЗпП та наголошували, що працівник має право звернутись до суду, щоб стягнути зарплату, яка йому належить, в будь-який строк, якщо роботодавець порушив законодавство про оплату праці. Такі висновки містять рішення Конституційного суду від 15.10.2013 № 8-рп/2013 та постанова Верховного суду від 04.04.2023 у справі № 640/8348/21.

Тому автор Законопроєкту № 11107 пропонує встановити, що працівник має право звернутись до суду, щоб стягнути зарплату та усі виплати, які йому належать згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, установлених законодавством, без обмеження будь-яким строком та незалежно від того, чи нарахував такі суми роботодавець, який порушив законодавство про оплату праці.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25452

Підстави для виплати та розмір вихідної допомоги при звільненні

Законодавство встановлює мінімальний розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з роботи. Однак, роботодавець має право збільшити розмір вихідної допомоги у колективному договорі. Чи передбачає обмеження щодо виплати вихідна допомога при скороченні пенсіонера та які гарантії забезпечує вихідна допомога при звільненні військовослужбовцям — читайте у статті.
7411

Припинення трудового договору в мирний та воєнний час

Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
31947

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
210516

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
691023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді