
Керівників організацій призначає власник або уповноважений ним орган шляхом укладання контракту. В такому документі прописують термін найму, права, обов’язки та відповідальність керівника, матеріальне забезпечення, умови звільнення з посади тощо (відповідно до Господарського кодексу України, ст. 65).
Якщо порядок вирішення питання стосовно встановлення неповного робочого часу для керівника в установчих документах або договорі не зафіксовано, спиратися слід на положення Кодексу законів про працю України (ст. 56):
неповний робочий день або неповний робочий тиждень може встановлюватись за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, тобто за угодою сторін, що уклали трудовий договір.
Відповідно, керівник для встановлення неповного робочого часу має звернутися до загальних зборів учасників із відповідним проханням. Протокол (або витяг) зборів учасників товариства є підставою видати наказ про встановлення режиму неповного робочого часу. За потреби, після цього до контракту з директором вносять зміни стосовно режиму роботи.
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Працівник просить встановити йому неповний робочий день? У такому випадку він пише заяву.
Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
Графік роботи працівників, зразок якого підприємство визначає самостійно, визначає години і дні, коли працівники повинні виконувати свої обов’язки. Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
На прохання працівника встановити йому неповний робочий час — остаточне рішення за роботодавцем. У разі задоволення прохання — видається наказ про встановлення неповного робочого часу працівнику