Дошкільну освіту реформують, — ВРУ ухвалила Закон

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Закон визначає нові підходи у формуванні трудових відносин в закладах дошкільної освіти та окремі нові гарантії для педагогічних працівників

Дошкільну освіту реформують, — ВРУ ухвалила Закон

Яка тривалість робочого часу вчителя

6 червня 2024 р. ВРУ ухвалила Закон України «Про дошкільну освіту» (законопроєкт від 13.09.2022 № 8030; далі — Закон).

Закон розширює організаційну, кадрову, фінансову автономію закладів дошкільної освіти, зокрема, — визначати власну структуру, встановлювати власні правила внутрішнього розпорядку; штатні розписи; самостійно розподіляти фонд оплати праці, визначати премії, доплати, винагороди, інші види заохочень працівників.

Розділ V «Засади та особливості трудових відносин у закладах дошкільної освіти» Закону регламентує як призначати, звільняти керівника закладу дошкільної освіти та працівників; встановлює робочий час, час відпочинку та умови оплати праці.

Засновник державного або комунального закладу дошкільної освіти призначає за конкурсом керівника закладу та укладає з ним трудовий договір (контракт) строком на шість років. Після закінчення цього строку, дію договору (контракту) засновник може продовжити на такий самий строк без додаткового конкурсу. Продовжити строк дії трудового договору (контракту) на невизначений строк не можна. З особою, яку призначають на посаду керівника державного або комунального закладу дошкільної освіти вперше, укладають трудовий договір (контракт) строком на два роки. Сторони мають право продовжити такий трудовий договір (контракт) ще на чотири роки без конкурсу.

Передбачили скорочену тривалість робочого часу педагогічних працівників на тиждень на одну тарифну ставку, яка становить 35 годин для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя та 30 годин для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників. Зменшили норму педагогічного навантаження для вихователя та інструктора з фізкультури — 25 годин на тиждень.

Встановили тривалість щорічної оплачуваної відпустки на рівні 56 календарних днів для всіх педагогічних працівників, а не лише вихователів.

Передбачили, що засновники державних і комунальних закладів дошкільної освіти мають право встановлювати посадові оклади, доплати, надбавки та грошові винагороди у розмірі, що перевищує розмір, який визначив КМУ, а також мають право встановлювати для працівників додаткові винагороди та допомоги.

Закон набере чинності з дня, наступного за тим, коли його опублікують та почне діяти через один рік після набрання чинності. З цього часу втратить чинність Закон України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III.

Остаточний текст Закону ще не оприлюднили.

Ірина Матійко

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
74

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
179

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
226

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14927

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді