Форму повідомлення про прийняття на роботу планують адаптувати до праці домашніх працівників

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Фізичні особи зможуть подавати повідомлення до податкової про укладений трудовий договір з домашнім працівником, а всі роботодавці — отримають нову форму повідомлення

Форму повідомлення про прийняття на роботу планують адаптувати до праці домашніх працівників

Повідомлення в податкову про прийняття на роботу — як скласти, виправити помилку або скасувати

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413» (далі — Постанова). Розробник документу — Мінсоцполітики. 

Постанова:

  • реалізує норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників» від 25.04.2024 № 3680-ІХ (далі — Закон № 3680),
  • забезпечить оперативне надходження відомостей про трудову діяльність домашніх працівників до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Закон № 3680 доповнив КЗпП новою главою XI-A «Праця домашніх працівників». З домашніми працівниками укладають трудовий договір, який є основним документом, що засвідчує виникнення, зміну та припинення трудових відносин та визначає права та обов’язки сторін. На підставі трудового договору домашнього працівника допустять до роботи після того, як роботодавець повідомить податкову про його прийняття в порядку, встановленому КМУ (абз. 2 ст. 173-3 КЗпП).

Відповідно до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту» від 17.06.2015 № 413 (далі — Постанова № 413) роботодавці оперативно передають інформацію про прийнятих працівників на роботу за допомогою спеціального програмного забезпечення. 

Зміни, що пропонує Мінсоцполітики, нададуть можливість подавати повідомлення до податкової про трудові договори, які фізична особа уклала з домашніми працівниками. 

У формі повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту (далі — повідомлення) передбачать такі категорії осіб: 

  1. наймані працівники за основним місцем роботи;
  2. працівники за сумісництвом;
  3. гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;
  4.  особи на підставі цивільно-правових договорів;
  5. домашні працівники.

Якщо КМУ ухвалить Постанову, вона набере чинності одночасно із Законом № 3680, — 24 серпня 2024 року. Всі роботодавці отримають нову форму повідомлення.

Ірина Матійко

За інформацією ФПСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді