Форму повідомлення про прийняття на роботу планують адаптувати до праці домашніх працівників

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Фізичні особи зможуть подавати повідомлення до податкової про укладений трудовий договір з домашнім працівником, а всі роботодавці — отримають нову форму повідомлення

Форму повідомлення про прийняття на роботу планують адаптувати до праці домашніх працівників

Повідомлення в податкову про прийняття на роботу — як скласти, виправити помилку або скасувати

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413» (далі — Постанова). Розробник документу — Мінсоцполітики. 

Постанова:

  • реалізує норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників» від 25.04.2024 № 3680-ІХ (далі — Закон № 3680),
  • забезпечить оперативне надходження відомостей про трудову діяльність домашніх працівників до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Закон № 3680 доповнив КЗпП новою главою XI-A «Праця домашніх працівників». З домашніми працівниками укладають трудовий договір, який є основним документом, що засвідчує виникнення, зміну та припинення трудових відносин та визначає права та обов’язки сторін. На підставі трудового договору домашнього працівника допустять до роботи після того, як роботодавець повідомить податкову про його прийняття в порядку, встановленому КМУ (абз. 2 ст. 173-3 КЗпП).

Відповідно до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту» від 17.06.2015 № 413 (далі — Постанова № 413) роботодавці оперативно передають інформацію про прийнятих працівників на роботу за допомогою спеціального програмного забезпечення. 

Зміни, що пропонує Мінсоцполітики, нададуть можливість подавати повідомлення до податкової про трудові договори, які фізична особа уклала з домашніми працівниками. 

У формі повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту (далі — повідомлення) передбачать такі категорії осіб: 

  1. наймані працівники за основним місцем роботи;
  2. працівники за сумісництвом;
  3. гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;
  4.  особи на підставі цивільно-правових договорів;
  5. домашні працівники.

Якщо КМУ ухвалить Постанову, вона набере чинності одночасно із Законом № 3680, — 24 серпня 2024 року. Всі роботодавці отримають нову форму повідомлення.

Ірина Матійко

За інформацією ФПСУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96914

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30862

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40827

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді