У деяких випадках роботодавець може відмовити у наданні відпустки

Насамперед слід пам'ятати, що під час воєнного стану роботодавець може відмовити працівникові у наданні будь-якого виду відпусток (за винятком відпусток у зв'язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
Як надати відпустку при народженні дитини
Якщо ж особа не працює у відповідних галузях, відмовляти у наданні відпустки при народженні дитини заборонено. Кодекс законів про працю України гарантує працівникам право на одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів. Отримати її може одна з таких осіб:
- батько дитини;
- чоловік, дружина якого народила дитину;
- інші родичі (якщо мати або батько дитини є одинокими).
Щоб скористатися цим правом, слід не пізніше трьох місяців з дня народження дитини надати відповідну заяву роботодавцеві.
За інформацією Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.