
У Пенсійному фонді пояснили, що вся наявна інформація про періоди роботи особи (відображені у звітності з 1998 року та з оцифрованими документами) доступна на вебпорталі ПФУ в особистому кабінеті користувача. Так, тут акумулюються дані з трудових книжок, дипломів, атестатів, військових квитків, свідоцтв про народження дітей тощо. Знайти інформацію можна у розділі «Електронна трудова книжка».
Як спростити передавання сканкопій трудових книжок на вебпортал ПФУ
Громадяни також можуть самостійно отримати електронні довідки, але для цього слід здійснити вхід на портал за допомогою кваліфікованого електронного підпису або за номером банківської картки (BankID).
Далі потрібно:
- в особистому кабінеті знайти пункт меню «Комунікації з ПФУ»;
- обрати «Запит на отримання електронних документів» (формується звернення);
- вибрати тип звернення «Витяг з ЕТК»;
- надати згоду на передачу та обробку персональних даних;
- відправити запит.
Згодом отримати результат можна буде, переглядаючи вкладку «Мої звернення».
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.