У Держпраці пояснили, що вимогу щодо письмової форми договору при спрощеному режимі регулювання фіксує законодавство.
Спрощені трудові відносини на малих і середніх підприємствах
Так, Кодекс законів про працю України (ст. 49-6) визначає, що регулювання трудових відносин працівників і роботодавців, на яких поширюється спрощений режим, здійснюється трудовим договором, який за спрощеного режиму регулювання трудових відносин укладається в письмовій формі державною мовою у двох примірниках (по одному для кожної зі сторін).
Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачає, що за згодою між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути укладений у формі електронного документа.
Трудові відносини між працівниками та роботодавцями в умовах спрощеного режиму, які не врегульовані положеннями глави ІІІ-Б Кодексу законів про працю України або умовами трудового договору, регулюються відповідними положеннями КЗпП.
Водночас Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 2) дозволяє у період дії воєнного стану визначати форму трудового договору за згодою сторін.
Як пояснили у Держпраці, в умовах воєнного стану положення трудового договору застосовуються в тій частині, що не суперечать законодавству щодо регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану, якщо інше не встановлено домовленістю сторін.
Таким чином, за відсутності письмового трудового договору не може бути застосований спрощений режим регулювання трудових відносин
За інформацією Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці