Трудовий договір при спрощеному режимі регулювання в усній формі: можливо чи ні?

Чи обов'язково оформлювати угоду письмово?

Трудовий договір при спрощеному режимі регулювання в усній формі: можливо чи ні?

У Держпраці пояснили, що вимогу щодо письмової форми договору при спрощеному режимі регулювання фіксує законодавство.

Спрощені трудові відносини на малих і середніх підприємствах

Так, Кодекс законів про працю України (ст. 49-6) визначає, що регулювання трудових відносин працівників і роботодавців, на яких поширюється спрощений режим, здійснюється трудовим договором, який за спрощеного режиму регулювання трудових відносин укладається в письмовій формі державною мовою у двох примірниках (по одному для кожної зі сторін).

Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачає, що за згодою між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути укладений у формі електронного документа.

Трудові відносини між працівниками та роботодавцями в умовах спрощеного режиму, які не врегульовані положеннями глави ІІІ-Б Кодексу законів про працю України або умовами трудового договору, регулюються відповідними положеннями КЗпП.

Водночас Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 2) дозволяє у період дії воєнного стану визначати форму трудового договору за згодою сторін. 

Як пояснили у Держпраці, в умовах воєнного стану положення трудового договору застосовуються в тій частині, що не суперечать законодавству щодо регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану, якщо інше не встановлено домовленістю сторін.

Таким чином, за відсутності письмового трудового договору не може бути застосований спрощений режим регулювання трудових відносин

За інформацією Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4872

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді