Переведення на нижчу посаду: чи можна відмовити та як реагувати

Автор
шеф-редактор Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ
За винятком однієї ситуації, роботодавець може відмовити працівнику

Переведення на нижчу посаду: чи можна відмовити та як реагувати

Роботодавець може перевести працівника на іншу постійну роботу тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть як працівник, так і роботодавець. Обидві сторони трудового договору мають дійти згоди щодо переведення. Роботодавець не зобов’язаний задовольнити прохання працівника, якщо не йдеться про переведення на легшу роботу за станом здоров’я.

Чи можна відмовити працівнику у переведенні на нижчу посаду

Зазвичай роботодавець із працівником спочатку усно домовляються про переведення. Якщо працівник знає про вакансію і подає роботодавцеві заяву про переведення на іншу посаду без попередньої усної домовленості — частіше йдеться про переведення на вище оплачувану роботу. Утім, можливий і «дауншифтинг», коли керівник підрозділу просить роботодавця перевести його на більш спокійну роботу, де менше відповідальності, хоча і, відповідно, менша зарплата. Роботодавець вирішує, чи давати згоду на переведення.

Переведення на нижчу посаду: чи можна відмовити та як реагувати Працівник хоче перевестися з пониженням: поради керівнику

Якщо роботодавець відмовляє працівнику у переведенні, зазначте про це у резолюції на заяві про переведення. Роботодавець сам оголошує рішення працівнику або доручає кадровій службі.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
128366

Відмінність переведення від переміщення

В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
11532

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.
59581

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
34811

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
42236

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді