Переведення на нижчу посаду: чи можна відмовити та як реагувати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ
За винятком однієї ситуації, роботодавець може відмовити працівнику

Переведення на нижчу посаду: чи можна відмовити та як реагувати

Роботодавець може перевести працівника на іншу постійну роботу тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть як працівник, так і роботодавець. Обидві сторони трудового договору мають дійти згоди щодо переведення. Роботодавець не зобов’язаний задовольнити прохання працівника, якщо не йдеться про переведення на легшу роботу за станом здоров’я.

Чи можна відмовити працівнику у переведенні на нижчу посаду

Зазвичай роботодавець із працівником спочатку усно домовляються про переведення. Якщо працівник знає про вакансію і подає роботодавцеві заяву про переведення на іншу посаду без попередньої усної домовленості — частіше йдеться про переведення на вище оплачувану роботу. Утім, можливий і «дауншифтинг», коли керівник підрозділу просить роботодавця перевести його на більш спокійну роботу, де менше відповідальності, хоча і, відповідно, менша зарплата. Роботодавець вирішує, чи давати згоду на переведення.

Переведення на нижчу посаду: чи можна відмовити та як реагувати Працівник хоче перевестися з пониженням: поради керівнику

Якщо роботодавець відмовляє працівнику у переведенні, зазначте про це у резолюції на заяві про переведення. Роботодавець сам оголошує рішення працівнику або доручає кадровій службі.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Види переведення на іншу роботу

Переведення на іншу роботу — важлива процедура, яка потребує чіткого дотримання трудового законодавства. Така зміна може бути ініційована як працівником, так і роботодавцем, і має як юридичні, так і практичні наслідки. Як перевести працівника на іншу роботу законно та швидко? Чи можливе переведення на іншу посаду за заявою працівника? Чи передбачає переведення працівника на іншу посаду запис в трудовій книжці? Чи змінюється тривалість щорічних додаткових відпусток після переведення на іншу роботу? Що потрібно врахувати при переведенні на іншу посаду? Відповіді — у статті.
31717

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
266791

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
131602

Відмінність переведення від переміщення

В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
12188

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.
63590

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді