Звітність про масове скорочення працівників

Дізнайтесь строки подання

Звітність про масове скорочення працівників

Роботодавець у разі масового скорочення працівників подає форму звітності № 4-ПН.  Ця форма дозволяє центрам зайнятості своєчасно реагувати на ситуацію з масовими звільненнями та надати допомогу у пошуку нової роботи.

Скорочення під час воєнного стану: зауваги кадровику

Форму подають до міських, районних та філій регіональних центрів зайнятості за місцем провадження господарської діяльності. Подати звіт можна в електронному вигляді з накладенням КЕП або у паперовому — із підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації. 

Строки подання  залежать від обставин і категорії звільнених:

  • загальний строк: не пізніше, ніж за два місяці до запланованого вивільнення;
  • для державних службовців: не пізніше, ніж за 30 календарних днів до вивільнення;
  • для працівників, яких неможливо забезпечити роботою у зв’язку із знищенням виробничих умов або майна роботодавця внаслідок бойових дій (п. 6 ч. 1 ст. 41 КЗпП): не пізніше, ніж за 10 календарних днів до вивільнення.

Якщо останній день строку припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається перший після нього робочий день.

За інформацією

Донецького обласного центру зайнятості

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Покроковий алгоритм при звільненні за прогул

Легким в оформленні звільнення працівника за прогул вважає лише той, хто ніколи його не проводив. Зі сторони здається, що достатньо скласти акт, визнати причину неявки на роботу не поважною і підготувати відповідний наказ. Однак, пам’ятайте, що проблеми можуть виникнути потім. Приміром, звільнений працівник подасть позов до суду і доведе, що ви припустилися процедурної помилки під час звільнення по статті за прогул. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не тільки мати загальну уяву про складові процедури, але й розуміти порядок оформлення звільнення за прогул без поважних причин. Тож дійте за алгоритмом від експертів Експертус Кадри.
142460

Звільнення вагітних жінок: коли можливо, а коли — ні

Кожен, хто хоч раз прочитав КЗпП, певен: якщо на робочому місці з’являється вагітна, звільнити її неможливо, а якщо можливо, то лише ліквідувавши підприємство. Трапляються навіть такі ситуації, коли вагітна пише заяву про звільнення за власним бажанням, а їй відмовляють, посилаючись на вимоги законодавства. Утім, існує реальна можливість у разі необхідності припинити трудові відносини з вагітною працівницею. Звісно, не за чиєюсь забаганкою, а лише тоді, коли це справді єдиний вихід із ситуації.
42483

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
649535

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
188766

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
108897

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді