
Роботодавець у разі масового скорочення працівників подає форму звітності № 4-ПН. Ця форма дозволяє центрам зайнятості своєчасно реагувати на ситуацію з масовими звільненнями та надати допомогу у пошуку нової роботи.
Скорочення під час воєнного стану: зауваги кадровику
Форму подають до міських, районних та філій регіональних центрів зайнятості за місцем провадження господарської діяльності. Подати звіт можна в електронному вигляді з накладенням КЕП або у паперовому — із підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації.
Строки подання залежать від обставин і категорії звільнених:
- загальний строк: не пізніше, ніж за два місяці до запланованого вивільнення;
- для державних службовців: не пізніше, ніж за 30 календарних днів до вивільнення;
- для працівників, яких неможливо забезпечити роботою у зв’язку із знищенням виробничих умов або майна роботодавця внаслідок бойових дій (п. 6 ч. 1 ст. 41 КЗпП): не пізніше, ніж за 10 календарних днів до вивільнення.
Якщо останній день строку припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається перший після нього робочий день.
За інформацією
Донецького обласного центру зайнятості
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.