Роботодавець у разі масового скорочення працівників подає форму звітності № 4-ПН. Ця форма дозволяє центрам зайнятості своєчасно реагувати на ситуацію з масовими звільненнями та надати допомогу у пошуку нової роботи.
Скорочення під час воєнного стану: зауваги кадровику
Форму подають до міських, районних та філій регіональних центрів зайнятості за місцем провадження господарської діяльності. Подати звіт можна в електронному вигляді з накладенням КЕП або у паперовому — із підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації.
Строки подання залежать від обставин і категорії звільнених:
- загальний строк: не пізніше, ніж за два місяці до запланованого вивільнення;
- для державних службовців: не пізніше, ніж за 30 календарних днів до вивільнення;
- для працівників, яких неможливо забезпечити роботою у зв’язку із знищенням виробничих умов або майна роботодавця внаслідок бойових дій (п. 6 ч. 1 ст. 41 КЗпП): не пізніше, ніж за 10 календарних днів до вивільнення.
Якщо останній день строку припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається перший після нього робочий день.
За інформацією
Донецького обласного центру зайнятості
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.