
Роботодавець у разі масового скорочення працівників подає форму звітності № 4-ПН. Ця форма дозволяє центрам зайнятості своєчасно реагувати на ситуацію з масовими звільненнями та надати допомогу у пошуку нової роботи.
Скорочення під час воєнного стану: зауваги кадровику
Форму подають до міських, районних та філій регіональних центрів зайнятості за місцем провадження господарської діяльності. Подати звіт можна в електронному вигляді з накладенням КЕП або у паперовому — із підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації.
Строки подання залежать від обставин і категорії звільнених:
- загальний строк: не пізніше, ніж за два місяці до запланованого вивільнення;
- для державних службовців: не пізніше, ніж за 30 календарних днів до вивільнення;
- для працівників, яких неможливо забезпечити роботою у зв’язку із знищенням виробничих умов або майна роботодавця внаслідок бойових дій (п. 6 ч. 1 ст. 41 КЗпП): не пізніше, ніж за 10 календарних днів до вивільнення.
Якщо останній день строку припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається перший після нього робочий день.
За інформацією
Донецького обласного центру зайнятості
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.