
Працівник має право на відпустку без збереження зарплати на термін, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 30 календарних днів на рік, згідно з ст. 26 Закону України «Про відпустки».
Чи обов’язково вказувати в наказі про відпустку на час воєнного стану дату її закінчення
На час загрози поширення епідемії, пандемії та збройної агресії проти України роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження зарплати без обмеження строку. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін.
Час перебування у такій відпустці не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.
За інформацією ФПСУ
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.