
Працівник може розірвати трудовий договір за власною ініціативою, якщо у місцевості, де розташоване підприємство, є загроза життю та здоров’ю через бойові дії.
Призупинення дії трудових договорів: рекомендації із судової практики
Договір має бути розірваний у строк, що працівник вказав у заяві, крім випадків, коли працівника примусово залучають до суспільно корисних робіт або до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури.
У період дії воєнного стану роботодавець з власної ініціативи може звільнити працівника під час його хвороби або відпустки (крім відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами і догляду за дитиною) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем після завершення лікарняного або відпустки.
Дію трудового договору може бути призупинено, якщо у зв'язку з військовою агресією надання та виконання роботи неможливе. Про призупинення дії договору роботодавець і працівник за можливості мають повідомити один одного.
Призупинити трудовий договір може одна зі сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану. Якщо роботодавець вирішить відновити трудовий договір до припинення воєнного стану, він має повідомити про це працівника за 10 календарних днів до відновлення.
За інформацією
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір