Сумісникам повернули право на оплату тимчасової непрацездатності

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
ВРУ ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування»


18 грудня 2024 р. ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» (законопроєкт від 06.09.2023 № 10017; далі — Закон). 

Чи повернуть сумісникам право на оплату тимчасової непрацездатності

Закон вносить зміни до абзацу другого частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV. Так, застрахованим особам оплатять тимчасову непрацездатність за основним місцем роботи та за сумісництвом.

Коли Закон опублікують сумісникам оплачуватимуть лікарняний, як це було до 1 січня 2023 року.

Знадобиться у роботі

Ірина Матійко 

за інформацією ВРУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71501

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
24696

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
165003

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
243765

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
84823

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді