Сумісникам повернули право на оплату тимчасової непрацездатності, — Закон діятиме через три місяці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Лікарняні сумісникам як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом оплачуватимуть з 4 квітня 2025 року

Як оплатити лікарняний

4 січня 2025 р. у газеті «Голос України» опублікували Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 18.12.2024 № 4158-IX (далі — Закон № 4158).

Закон № 4158, зокрема уточнює норми абзацу другого та п’ятого частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Так, застрахованим особам:

  • повернуть право на допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом;
  • призначать страхові виплати за електронною або паперовою заявою працівника у випадку, коли місцезнаходження роботодавця невідомо або він не має можливості нарахувати та виплатити працівникам лікарняні через дію обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану, й це підтверджують дані Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Заяву працівник подає до ПФУ. Страхові виплати здійснюватиме територіальне відділення ПФУ за місцем, де працівник проживає або перебуває. Порядок призначення та здійснення таких виплат встановить КМУ.

Закон № 4158 набере чинності через три місяці, з дня коли його опублікували, окрім пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4158, який набрав чинності з 4 січня 2025 р. Він встановлює, що потерпілі від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які мали право отримати щомісячну грошову компенсацію за надану соціальну послугу догляду вдома членом сім’ї або іншою особою на підставі документів, які визначали таку потребу і надалі продовжують користуватися правом без заміни таких документів допоки КМУ приведе нормативно-правові акти у відповідність до Закону № 4158.

За інформацією газети «Голос України»

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
8943

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
72397

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
24975

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
168237

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
245733

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді