Як укладати колективний договір
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Порядок укладення колективного договору регламентує стаття 10 Закону «Про колективні договори та угоди».
Роботодавець повідомляє письмово профспілку про бажання розпочати колективні переговори. Представник ставить підпис про ознайомлення. Якщо на підприємстві немає профспілки, то повідомлення можна розмістити на дошці оголошень. У такому разі трудовий колектив обирає представника на загальних зборах трудового колективу та покладає на нього обовʼязок із ведення переговорів. Представник трудового колективу має письмово сповістити роботодавця про бажання розпочати переговори.
Особливості укладення колективного договору
Протягом 7 днів після вручення повідомлення друга сторона повинна почати переговори. Порядок ведення переговорів з питань розробки, укладення або внесення змін до колективного договору, угоди визначається сторонами і оформляється відповідним протоколом.
Сторони створюють робочу комісію для підготовки проєкту колдоговору. Роботодавець видає наказ, де наведено повний склад робочої комісії.
Робоча комісія проводить переговори, розробляє проєкт колективного договору і приймає рішення.
Трудовий колектив ознайомлюється з проєктом колдоговору.
Проєкт колдоговору виносять на розгляд загальних зборів трудового колективу.
Якщо трудовий колектив відхилив проєкт колдоговору, сторонам потрібно відновити перемовини. На вирішення даного питання законодавством передбачено 10 календарних днів.

Бути в курсі змін у трудовому законодавстві, обмінюватися досвідом із колегами та отримувати готові рішення для кадрової роботи – усе це можливо в нашому кадровому каналі Messenger у Facebook!
Схвалений колдоговір передають уповноваженим представникам сторін для підписання. На це передбачено 5 календарних днів.
Колдоговір реєструють у місцевому органі виконавчої влади або органі місцевого самоврядування.
За інформацією