Профспілки пропонують підвищити мінімальну зарплату

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Звернулись до КМУ, щоб внести зміни до Держбюджету

Розмір мінімальної заробітної плати

СПО обєднань профспілок звернувся до Уряду з пропозицією внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025  рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, щоб підвищити розмір прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Профспілки наголосили, що розмір мінімальної зарплати на 2025 рік, затверджений Держбюджетом, не відображає реальної вартості життя в Україні та не забезпечує достатнього життєвого рівня працівників і членів їхніх сімей (лист від 02.07.2025 № 03-13/496-СПО).

Профспілки аргументують тим, що мінімальна зарплата майже на третину відстає від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який за розрахунками Мінсоцполітики складає 11 259 грн у цінах травня 2025 року. Це не дозволяє працівнику оплатити навіть мінімальний набір продуктів та послуг.

Також зазначили, що на даний час не виконуються у повному обсязі домовленості Генеральної угоди, яка регулює основні принципи і норми реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, що віддаляє Україну від виконання Директиви (ЄС) 2022 / 2041 про адекватну мінімальну зарплату в Європейському Союзі.

Окрім того, підвищення ставки військового збору до 5 % збільшило податкове навантаження на працівників, що знизило їхні доходи та купівельну спроможність.

Значний дефіцит робочих місць з гідною оплатою праці, відставання української зарплати від трудових доходів за кордоном, високі ціни на продукти та послуги генеруватимуть подальший відтік за межі України кваліфікованих працівників.

Зростання розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій наблизить законодавство України до європейських трудових стандартів. Це сприятиме підтримці купівельної спроможності працівника, стимулюватиме людей повертатись на український ринок праці та легалізує зарплату, зростуть надходження до бюджетів та ПФУ.

За інформацією Федерації профспілок України

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
31499

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
270382

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
12005

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
49755

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
124372

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді