Цей спеціаліст допомагає адаптуватися до мирного життя після служби

Фахівець із супроводу ветеранів — це не соціальний працівник, а вузькопрофільний помічник, який працює безпосередньо з ветеранами та ветеранками. Його завдання — індивідуальна допомога в адаптації до мирного життя, врахування психологічних, правових і медичних аспектів, а також координація дій з держустановами та громадськими організаціями.
На відміну від соціального працівника, який може працювати з будь-якими категоріями громадян, фахівець із супроводу має глибше розуміння військового досвіду, травм, потреб реабілітації та правового захисту ветеранів.
Хто може ним стати:
- громадяни України з вищою освітою (від рівня бакалавра) в одній із галузей:
- педагогіка;
- право;
- соціальні науки;
- охорона здоров’я;
- публічне управління.
Подати заявку на цю посаду можна до кінця серпня через портал е-Ветеран. Знайти фахівця та оцінити його роботу можна через застосунок Дія у розділі Ветеран PRO.
За інформацією Мінветеранів
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.