Вагітна працівниця і нічні зміни
Переглядів: 4328
Запитання
Чи має право роботодавець відмовити вагітній, яка працює позмінно, у переведенні на роботу лише у денний час, якщо вона надала відповідну медичну довідку?
Відповідь
Залучати вагітну жінку до роботи у нічний час заборонено ( ст. 176 КЗпП).
На підставі медичного висновку роботодавець зобов’язаний змінити режим роботи вагітної та перевести її на денні зміни.
Якщо за професією майбутньої мами відсутня можливість організувати роботу тільки у денний час, необхідно запропонувати їй переведення на іншу легшу роботу, яка не передбачає нічних змін.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір
46
189
51
66
38
Статті за темою
Усі статті за темоюЗмінний графік роботи: складання і впровадження
Потрібно запровадити змінний графік роботи на підприємстві, враховуючи умови воєнного стану, одержати зразки змінного графіку роботи та наказу про зміну графіка роботи, — тоді пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
83145
Графік роботи працівників
Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
124698
Графік змінності сторожів: складання та затвердження
Графіки змінності сторожів затверджують за два місяці наказом з адміністративно-господарської діяльності. Чи потрібно ще погоджувати їх із профспілковим комітетом?
37142
Відображаємо у табелі та графіках змінності осіннє переведення часу у 2019 році
Щороку — навесні та восени — українці переводять годинникові стрілки вперед та назад відповідно. Цьогорічне осіннє переведення часу на годину назад відбудеться у ніч із 26 на 27 жовтня о 4:00. Продемонструємо на прикладах та роз’яснимо, як відобразити у табелі та графіках змінності таку часову зміну.
8133
Заповнення табеля при підсумованому обліку робочого часу
На безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва не може бути додержана встановлена для такої категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.
26814