Лікарняний для догляду за дитиною під час відпустки

270
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

Працівниця пішла у щорічну відпустку, а після цього їй оформили листок непрацездатності для догляду за дитиною. Чи потрібно тепер продовжувати відпустку?

Відповідь

Щорічну відпустку переносять або продовжують у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки). 

Як діяти кадровику, якщо збіглися щорічна відпустка, хвороба та звільнення

Якщо мати або інший працівник, який доглядає за хворою дитиною, перебуває у цей час у щорічній основній чи додатковій відпустці, то листок непрацездатності видають із дня, коли мати або інший працівник, який доглядає за хворою дитиною, повинен стати до роботи (п. 3.11 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455). 

Тому, якщо під час щорічної відпустки працівниці оформили листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною, відпустку не продов­жують і не переносять. Уповноважений із соціального страхування відмовляє в оплаті такого лікарняного, якщо його тривалість не виходить за межі періоду відпустки. Якщо лікарняний триває після закінчення відпустки, то його оплачують із дня, в який працівниця має стати до роботи.

https://mtu.gov.ua/news/35716.html

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
11832

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512143

Відпустка новоприйнятому працівнику

Загальновідоме правило — право працівника на відпустку повної тривалості у перший рік роботи настає після шести місяців безперервної роботи на підприємстві. А як же бути, якщо працівнику вкрай необхідно оформити відпусту до настання шестимісячного строку безперервної роботи? Коли стає доступною щорічна основна відпустка новому працівнику, читайте у статті.
13776

Наперед використана відпустка: чи стягувати кошти при звільненні

Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.
21552

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
27269