Видача трудових книжок без звільнення

792
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри

Запитання

Чи можна видати трудові книжки працівникам, які продовжують роботу, з огляду на воєнний стан?

Відповідь

У період дії воєнного стану в районах активних бойових дій роботодавець визначає самостійно порядок організації діловодства з питань трудових відносин, оформлення і ведення трудових книжок та архівного зберігання відповідних документів. Умова — роботодавець забезпечив ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи (ч. 1 ст. 7 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2023 № 2136-IX). 

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердило Мінреінтеграції наказом від 22.12.2022 № 309 (далі — Перелік). 

Якщо підприємство розташоване в населеному пункті, включеному в Перелік, видайте працівникам трудові книжки, які ще зберігаєте на підприємстві. Отримайте від працівників підпис у Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них. 

Видача трудових книжок без звільнення Населений пункт виключили з переліку зон бойових дій: чи повертати трудові книжки на підприємство?

Якщо ж підприємство розташоване не на території активних бойових дій, видавайте працівникам трудові книжки лише під час звільнення.

Зауважте: ПФУ має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр) відсутні відомості про трудову діяльність працівників. На це ПФУ має п’ять років з дня, коли набрав чинності Закон № 1217, тобто з 10 червня 2021 року. Після завершення цих робіт трудові книжки видають працівникам особисто під підпис

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Унесення запису про зміну прізвища у трудову книжку

До трудової книжки необхідно внести зміни у зв’язку зі зміною прізвища працівника. Найчастіша причина цього — реєстрація або розірвання шлюбу. Розглянемо основні етапи при внесенні запису про зміну прізвища у трудову книжку.
61702

Запис у трудовій книжці про зміну назви посади

За загальним правилом, зміна назви посади, зокрема і з метою приведення у відповідність до КП, кваліфікується як зміна істотних умов праці, про яку працівника попереджають не пізніше ніж за два місяці. Виняток — уточнення назви посади.
44939

Виправлення в трудовій книжці: зразки

Робота кадровика клопітка та відповідальна, але «людський фактор» ніхто не скасовував. Навіть досвідчені кадровики допускають помилки в трудових книжках. Як правильно виправити запис в трудовій книжці — розкажемо на прикладах.
87947

Видача трудової книжки у день звільнення

Видача трудової книжки в день звільнення передбачена чинним законодавством. Бувають випадки, коли працівник відсутній на роботі в день звільнення або втратив свою трудову книжку, чи бажає отримати її на руки, щоб подати відомості до Пенсійного фонду, які дії працівника та роботодавця? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте в статті
57604