Збиральник дронів: обираємо назву посади

843
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

Працівник займається складанням дронів. Яку назву з Класифікатора професій обрати?

Відповідь

Пошук у Класифікаторі професій (КП)

Безпілотний літальний апарат (дрон) — повітряне судно без пілота..., яке виконує політ без командира повітряного судна на борту і/або повністю дистанційно керується з іншого місця з землі, з борту іншого повітряного судна, з космосу, або запрограмоване та повністю автономне.

Визначення, схвалене Асамблеєю Міжнародної організації цивільної авіації Іnternational Civil Aviation Organization, ICAO.

З огляду на визначення, зверніть увагу на професійні назви робіт в Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП):

  • «Слюсар-складальник літальних апаратів»;
  • «Слюсар-електромонтажник».

Збиральник дронів: обираємо назву посади Слюсар-складальник літальних апаратів (код КП 7232): кваліфікаційна характеристика професії

Сучасні технології виробництва дронів не враховані в кваліфікаційній характеристиці, адже останні зміни та доповнення до Випуску 55 ДКХП відбулися у 2006 році.

Однак типові трудові функції, визначені у кваліфікаційній характеристиці, можна:

  • осучаснити й унести до робочої інструкції види робіт, які входять до складу технологічних карт, інструкцій, інших нормативних документів та визначені трудовим договором за умови додержання правил охорони праці, санітарних норм і вимог безпеки виконання робіт;
  • розподілити між окремими виконавцями або коло завдань та обов’язків окремих робітників можна розширити й доручити їм роботи, передбачені для різних груп професій, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої кваліфікації.

Збиральник дронів: обираємо назву посади Слюсар-електромонтажник (код КП 7141): кваліфікаційна характеристика професії

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по цьому Класифікатору, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
188454

Підсобний робітник у Класифікаторі професій

У трудових книжках часто натрапляємо на запис: Прийнятий різноробочим. Є варіації зі спробами «адаптувати» під українську мову: Прийнятий різноробом. Утім, у Класифікаторі професій ані різнороба, ані різноробочого немає.
39701

Зміна № 13 до Класифікатора професій — огляд

Затверджено Зміну 13 до Класифікатора професій ДК 003:2010 (наказ Мінекономіки від 16.01.2024 № 1410). Огляд показав, що Зміна 13 до Класифікатора професій стосується, здебільшого, професій IT-галузі. Детальний огляд Зміни 13 до КП — у цій статті.
2847

Зміна № 12 до Класифікатора професій: огляд змін

Наказом Мінекономіки від 23.06.2023 № 6312 була затверджена Зміна 12 до Класифікатора професій ДК 003:2010. У матеріалі проведемо огляд та аналіз чинних змін, розберемося, які професії виключили, змінили і додали в Класифікатор професій
2000