Перехід із п’ятиденки на змінний графік за заявою працівника

6456

Запитання

Працівник працював техніком із графіком 40 годин на тиждень(8 годинний роб. день), у зв’язку із сімейними обставинами він попросив перевести його на змінний графік — «доба через три». Як оформити наказ — це переведення чи переміщення? Працівник залишається на тій же посаді, в тому ж підрозділі та з таким же посадовим окладом. Правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства для техніків передбачено, як змінний графік роботи, так і п’ятиденний робочий тиждень.

Відповідь

Оскільки в цьому випадку жодних змін, окрім режиму роботи, не відбувається, то не може йтися ані про переміщення, ані про переведення.

Правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства для техніків передбачено, як змінний графік роботи, так і п’ятиденний робочий тиждень. А тому для зміни режиму роботи працівника достатньо відповідного наказу «Про зміну режиму роботи Іванову І. І.», виданого на підставі заяви працівника із зазначенням обставин, що зумовлюють таку необхідність.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
141054

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
39333

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19654

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
26199

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
15111