Коли доцільно скорочувати строк випробування

5263

Запитання

При прийнятті на роботу працівнику встановлено випробування строком три місяці. Через два місяці стало зрозуміло, що керівництво задоволене рівнем кваліфікації працівника. Чи потрібно видавати наказ про скорочення строку випробування?

Відповідь

Якщо при укладенні трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення випробування, ця умова має бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу (ч. 1 ст. 26 КЗпП).

КЗпП установлює лише граничні строки випробування. Тож, власник або уповноважений орган (далі — роботодавець) може зменшити тривалість випробування. Однак, це не завжди відповідатиме інтересам роботодавця.

КЗпП не передбачає скорочення строку випробування. Але це не означає, що такої можливості немає, особливо у випадках, коли успішне проходження випробування пов’язане з наданням працівнику додаткових гарантій.

Приклад

Колективний договір може передбачати, що після закінчення випробування працівники направляються на курси підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця, працівникам шиють уніформу тощо.

Оскільки строк випробування визначено наказом роботодавця, то і скоротити його можна винятково шляхом видання розпорядчого документа. Підставою для видання наказу про скорочення строку випробування слугуватиме доповідна записка безпосереднього керівника працівника, в якій аргументовано доцільність скорочення строку.

Рішення про скорочення строку випробування має бути виваженим. Адже цей крок позбавляє роботодавця можливості звільнити працівника у зв’язку із незадовільним результатом випробування, якщо незабаром з’ясується, що для виконання окремих видів робіт рівень кваліфікації працівника є недостатнім.

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30864

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33431

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40832

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75618