Коли доцільно скорочувати строк випробування

5777

Запитання

При прийнятті на роботу працівнику встановлено випробування строком три місяці. Через два місяці стало зрозуміло, що керівництво задоволене рівнем кваліфікації працівника. Чи потрібно видавати наказ про скорочення строку випробування?

Відповідь

Якщо при укладенні трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення випробування, ця умова має бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу (ч. 1 ст. 26 КЗпП).

КЗпП установлює лише граничні строки випробування. Тож, власник або уповноважений орган (далі — роботодавець) може зменшити тривалість випробування. Однак, це не завжди відповідатиме інтересам роботодавця.

КЗпП не передбачає скорочення строку випробування. Але це не означає, що такої можливості немає, особливо у випадках, коли успішне проходження випробування пов’язане з наданням працівнику додаткових гарантій.

Приклад

Колективний договір може передбачати, що після закінчення випробування працівники направляються на курси підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця, працівникам шиють уніформу тощо.

Оскільки строк випробування визначено наказом роботодавця, то і скоротити його можна винятково шляхом видання розпорядчого документа. Підставою для видання наказу про скорочення строку випробування слугуватиме доповідна записка безпосереднього керівника працівника, в якій аргументовано доцільність скорочення строку.

Рішення про скорочення строку випробування має бути виваженим. Адже цей крок позбавляє роботодавця можливості звільнити працівника у зв’язку із незадовільним результатом випробування, якщо незабаром з’ясується, що для виконання окремих видів робіт рівень кваліфікації працівника є недостатнім.

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4150