Коли доцільно скорочувати строк випробування
Запитання
При прийнятті на роботу працівнику встановлено випробування строком три місяці. Через два місяці стало зрозуміло, що керівництво задоволене рівнем кваліфікації працівника. Чи потрібно видавати наказ про скорочення строку випробування?
Відповідь
Якщо при укладенні трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення випробування, ця умова має бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу (ч. 1 ст. 26 КЗпП).
КЗпП установлює лише граничні строки випробування. Тож, власник або уповноважений орган (далі — роботодавець) може зменшити тривалість випробування. Однак, це не завжди відповідатиме інтересам роботодавця.
Читайте також:
КЗпП не передбачає скорочення строку випробування. Але це не означає, що такої можливості немає, особливо у випадках, коли успішне проходження випробування пов’язане з наданням працівнику додаткових гарантій.
Оскільки строк випробування визначено наказом роботодавця, то і скоротити його можна винятково шляхом видання розпорядчого документа. Підставою для видання наказу про скорочення строку випробування слугуватиме доповідна записка безпосереднього керівника працівника, в якій аргументовано доцільність скорочення строку.
Рішення про скорочення строку випробування має бути виваженим. Адже цей крок позбавляє роботодавця можливості звільнити працівника у зв’язку із незадовільним результатом випробування, якщо незабаром з’ясується, що для виконання окремих видів робіт рівень кваліфікації працівника є недостатнім.
Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»